Головна | Реєстрація | Вхід | RSSНеділя, 19.05.2024, 23:26

Служба у справах дітей Попільнянської РДА

Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [13]

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Кібербулінг та "інформаційне сміття"

Із розвитком коммунікаційних технологій в наше життя увійшли мобільні телефони та інтернет, які дозволяють нам вільно спілкуватися й отримувати доступ до величезної кількості інформації. Однак є й зворотний бік доступності інформації – поширення „інформаційного бруду”. На жаль серед нашої молоді поширюється таке явище як кібербулінг, - цим словом позначається вироблення та розповсюдження відео- та фотозображень з насильницьким та аморальним змістом (це можуть бути наприклад засняті на мобільний телефон моменти бійки між учнями).

Офіційно зафіксованих випадків розповсюдження такого роду „інформаційного сміття” в нашому районі поки що немає, однак буденний досвід свідчить, що у переважно молодих людей, які користуються мобільними телефонами, в пам’яті телефонів часто зберігається такого роду сумнівні „видовища”.

Не є зайвим нагадати, що законодавством України передбачена серйозна відповідальність за розповсюдження серед неповнолітніх творів, зображень або інших предметів порнографічного характеру, - штраф від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п’яти років згідно ч.2 статті 301 ККУ. На нашу думку, в школах вчителі повинні слідкувати за появою таких відеороликів серед учнів і повідомляти відповідні органи про такі випадки. На жаль, батьки, купуючи дорогі телефони своїм дітям не слідкують за тим як розважаються їхні діти за допомогою такої апаратури.

Наказом Міносвіти від 24.05.2007 №420 з 1 вересня 2007 року заборонено використання мобільних телефонів у загальноосвітніх школах під час проведення занять. Попередній Міністр Освіти вів мову також про поступове обмеження використання телефонів з відеокамерами, оскільки наявність камери є певним стимулом до створення штучних сцен насилля, жорстокості, образ і приниження в учнівському середовищі.

Діти можуть вважати перегляд згадуваних роликів веселою забавкою, однак всі ми розуміємо, що такі „безневинні” ігри можуть закінчуватися іноді досить небезпечним чином, негативним чином впливаючи на психіку дітей, руйнуючи поняття норми та душевної чистоти.

Гадаємо, що первинними профілактичними заходами мають бути бесіди з учнями старших класів на тематику статевого виховання, на тематику правової відповідальності за протиправні вчинки, які покликані роз'яснювати підліткам правила поведінки у суспільстві, трагічність наслідків їх порушення.

Категорія: Мої статті | Додав: Aleksios (23.05.2012)
Переглядів: 2480 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 16
Друзі сайту
  • Попільнянська райдержадміністрація
  • Сирітству - ні!
  • Мінсоцполітики
  • Попільнянська районна рада
  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Copyright MyCorp © 2024
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz