Головна | Реєстрація | Вхід | RSSНеділя, 19.05.2024, 22:07

Служба у справах дітей Попільнянської РДА

Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [13]

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

"Відновне правосуддя" спрямоване на реабілітацію підлітків

За інформацією відділу інформаційних технологій УМВС в Житомирській області, в Попільнянському районі у конфлікті із законом опинилось 6 підлітків, які скоїли 9 злочинів. У 2011 році, за аналогічний період, кількість підлітків, які скоїли злочини, була набагато більшою – 13 підлітків, які скоїли 10 злочинів. Тенденція до зниження підліткової злочинності спостерігається у всій області. Загалом по області кількість злочинів, скоєних неповнолітніми, або за їх участю, за 9 місяців, зменшилась на 7,8%, а кількість злочинів, скоєних підлітками у стані алкогольного сп’яніння зменшилась на 8,1%. 

Такі показники вказують на системні зусилля з боку правоохоронних органів, загальноосвітніх шкіл, соціальних служб, по запобіганню негативних проявів в підлітковому середовищі. В нашому районі проводиться профілактична робота згідно трирівневої моделі профілактики правопорушень. Працівниками служби у справах дітей, кримінальної міліції у справах дітей проводяться просвітницько-профілактичні заходи в загальноосвітніх школах у формі бесід, лекцій, відеолекторіїв. Більша увага приділяється індивідуально-профілактичній роботі з дітьми, які потребують особливої педагогічної уваги. Райвідділом міліції традиційно проводяться відпрацювання у місцях масового дозвілля молоді з метою профілактики шкідливих звичок, виявлення фактів продажу неповнолітнім алкогольних напоїв. Протягом 10 місяців працівником кримінальної міліції у справах дітей складено понад 60 протоколів. Зокрема, за розпивання алкогольних напоїв притягнуто до відповідальності – 13 підлітків, за тютюнопаління - 9, за продаж алкогольних напоїв неповнолітнім складено 7 протоколів, 11 батьків притягнуто до відповідальності за неналежне виконання своїх батьківських обов’язків.

            Реалізуються певні заходи і по реалізації окремих положень Концепції розвитку кримінальної юстиції для неповнолітніх. Зазначена концепція для своєї реалізації потребує багатьох змін у законодавстві, прийняття відповідних підзаконних актів. Так, принцип відновного правосуддя, який передбачає спеціальну процедуру медіації між правопорушником і потерпілим, потребує конкретних змін у кримінально-процесуальному та кримінальному кодексах. Втім, запровадження відновних та проактивних методик здійснюється також в загальноосвітніх школах району у формі діяльності Шкільних служб порозуміння, які застосовують метод «кола». З метою захисту прав неповнолітніх, працівники служби у справах дітей часто присутні при відібранні пояснень, допитах неповнолітніх тощо.

            Для того, щоб мати уявлення про що йде мова, необхідно пояснити, що створення особливої кримінальної юстиції для неповнолітніх має на меті запровадження більш гнучкої і «м’якої» процесуальної процедури для неповнолітніх, які вчинили злочини або суспільно-небезпечні діяння, особливо якщо ці злочини нетяжкі. Ті процесуальні норми, які застосовуються для дорослих, іноді досить жорсткі для дітей – відібрання пояснень, допити, перебування в приймальниках-розподільниках, тривалі судові засідання, - все це може травмувати дитячу психіку і перешкоджати реабілітації дитини. Існує думка, що скоєння злочинів дітьми відрізняється від «дорослих» злочинів, адже діти ще не мають повної соціальної і психічної зрілості для того, щоб в повній мірі усвідомлювати мотивацію та наслідки своїх вчинків. Отже, для дітей повинне існувати і спеціальне процесуальне право, яке б враховувало особливості дитячої психології, педагогічні знання тощо. Закордоном, наприклад, судді, які спеціалізуються по кримінальним справам відносно неповнолітніх, окрім юридичної освіти зобов’язані мати ще й педагогічну освіту. Таким чином відбувається переорієнтація з «карального» правосуддя по відношенню до неповнолітніх на «відновне» правосуддя, яке спрямоване на реабілітацію підлітків.

Втім, напрямок розвитку кримінальної юстиції потребує також обговорення громадськістю, врахування позиції релігійних громад, які мають суттєві зауваження щодо розвитку юстиції відносно неповнолітніх.

 

Головний спеціаліст служби у справах дітей                                           О.П.Смирнов

Категорія: Мої статті | Додав: Aleksios (30.11.2012)
Переглядів: 512 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 16
Друзі сайту
  • Попільнянська райдержадміністрація
  • Сирітству - ні!
  • Мінсоцполітики
  • Попільнянська районна рада
  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Copyright MyCorp © 2024
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz